آمار
بازدید امروز: 105
بازدید دیروز: 227 [-19.79 %]
بازدید سالانه:52100
بازدید کل:598124
بیشترین بازدید:5571 در 1397.09.26
+3  
مطالب: 795
+0  
نظرات: 0
+0  
کاربران: 503

مدیران کل: 2
مدیران سایت: 1
اعضای ویژه: 0
انتظار تایید: 0
کاربران: 499

آمار کاربران:
امروز: 0
دیروز: 0
این هفته: 0
این ماه: 0

زون غرب آسيا 3.1

توسط: admin در 29-02-1394, 09:32
  • Like
  • 0
 

 در پایان دور دوم مسابقات قهرمانی غرب آسیا

چهار پیروزی و یک تساوی برای ایران رقم خورد

 

 در دور دوم مسابقات قهرمانی منطقه غرب آسیا ( منطقه ۳.۱) در شهر مسقط بازیکنان ایرانی به ۴ پیروزی و ۱ تساوی دست یافتند

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، در بخش آقایان: روی میز یک احسان قائم مقامی با مهره سفید در مقابل استاد بین المللی بشیر قدیمی از کشور یمن به پیروزی دست یافت. بشیر قدیمی که  در این بازی  تحت فشار قرار گرفته بود در حرکت ۲۱ بازی به دلیل تمام شدن وقت شکست را پذیرا شد.
در میز دو پویا ایدانی با مهره سیاه مقابل استاد بین المللی حسین عزیز نژاد از کشور قطر به خوبی در مقابل حمله زودرس حریف در جناح شاه دفاع کرد و با انجام ضد حمله در مرکز و جناح وزیر موفق شد با حمله همزمان به شاه و مهره های حریف قوای حریف را منهدم نماید.
در میز سوم پوریا درینی مقابل استاد بین المللی عبدالستار از کشور عراق بازی را پیچیده نمود و زمانی که امکانات حریف به سمت بهبود می رفت به حریف پیشنهاد تساوی داد که این پیشنهاد مورد قبول حریف قرار گرفت.
به این ترتیب در بخش آقایان هم اکنون علاوه بر قائم مقامی و ایدانی، استاد بین المللی ایتی بشیر از سوریه با ۲ امتیاز در صدر قرار دارند.
در بخش بانوان: آتوسا پورکاشیان با مهره سفید در مقابل استاد بین المللی بانوان دکتر ایمان الروفی از کشور عراق به بازی اسپانیایی روی آورد و موفق شد اسب خود را در خانه های نزدیک به شاه حریف مستقر نماید و پس از آن با درهم پاشیدن سیستم دفاعی پیاده های مقابل شاه حریف راه را برای قربانی دادن رخ خود برای گستردن دام ماتی با کمک وزیر بر روی شاه حریف باز نمود که اینکار وی باعث شد حریف عراقی در حرکت ۲۷ بازی تسلیم شود.
و اما در حساسترین و مهمترین رویداد این دور میترا حجازی مقابل قهرمان سابق زنان جهان ژو چن از چین که چند سالی است به قطر مهاجرت نموده است بازی بسیار سختی داشت ژو چن که با مهره سیاه بازی می کرد در وسط بازی دو پیاده جلو افتاد و به دقت تمام حملات میترا را دفع می نمود و ذره ذره با پیش راندن پیاده های جناح وزیر خود عرصه را بر وی تنگ می نمود ولی حجازی پور امید خود را از دست نداد و همچنان برای فراهم ساختن امکان تاکتیک ورود به سنگر حریف از هیچ گونه تلاش خود داری نکرد و  با طولانی شدن نبرد بالاخره حریف چینی الاصل اولین اشتباه را مرتکب شد و یکی از پیاده ها را پس داد ولی پس از آن هم از اشتباه خود درس نگرفت و به تساوی رضایت نداد و بازیکن ایرانی فشار خود را افزایش داد و حریف به ناگاه از زمان خود غافل شد و به دلیل تمام شدن زمان در حرکت ۶۷ بازی شکست را پذیرا شد.

در پایان دور دوم مسابقات  بخش بانوان، آتوسا پورکاشیان و افامیا میر محمود از سوریه با دو امتیاز در صدر قرار دارند.
دور سوم مسابقات روز سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه از ساعت ۳ بعد از ظهر پی گیری خواهد شد

 

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
کد پیگیری فرم ارسالی
تلگرام

گالری

نرگس زحمتی - رپیس هیات

حمید شافعی - دبیر هیات

نظرسنجی

نظرشما در مورد سیستم؟