آمار
بازدید امروز: 138
بازدید دیروز: 204 [-1.92 %]
بازدید سالانه:89710
بازدید کل:635734
بیشترین بازدید:6292 در 1398.06.09
+0  
مطالب: 947
+0  
نظرات: 0
+0  
کاربران: 503

مدیران کل: 2
مدیران سایت: 1
اعضای ویژه: 0
انتظار تایید: 0
کاربران: 499

آمار کاربران:
امروز: 0
دیروز: 0
این هفته: 0
این ماه: 0

نگاهی به فهرست جدید فدراسیون بین المللی

توسط: admin در 28-02-1394, 08:46
  • Like
  • 0
 میانگین درجه 10 نفر برتر چین 5 واحد افزایش داشت


ایران با وجود 2 واحد افزایش میانگین درجه 10 نفر برتر، همچنان در مکان چهل و ششم است

 

در بین کشورهای آسیایی، کشورمان پس از کشورهای چین [دوم]، هند [ششم]، ازبکستان [سی و هفتم]، ویتنام [سی و هشتم]، قزاقستان [چهلم] و فیلیپین [چهل و پنجم] همچنان در مکان هفـــتم به سر می برد.

 

در فهرست جدید "مگنوس کارلسن" رکورد اختلاف خود با نفر دوم را بهبود داد و این بار با اختلاف 72 واحدی بر صدر تکیه زد. نکته جالب توجه دیگر این فهرست نیز صعود "ویسواناتان آناند" هندی به رده دوم است. وی با درجه بین المللی 2804 بالاتر از "فابیانو کاروآنا" همتای جوان ایتالیایی قرار گرفت.موتسارت شطرنج با کسب عنوان قهرمانی در ابر تورنمنت یادبود گاشیموف دست نیافتنی تر شد

 

در بخش بانوان "هو یفان" قهرمان چینی حال حاضر شطرنج بانوان جهان برای سومین بار صدرنشینی فهرست را تجربه کرد. "یودیت پولگار" مجار و "هومپی کونرو" هندی نیز همچنان در رده های دوم و سوم هستند. 


هم هو یفان و هم یودیت پولگار در این فهرست بدون فعالیت بودندهو یفان، بانوی اول شطرنج جهان با درجه بین المللی 2686


پویا ایدنی هر روز بهتر از دیروز!

در این فهرست نیز استاد بزرگ "الشن مرادی ابدی" [همچنان بالاتر از احسان قائم مقامی] مقتدرانه صدرنشین است. "پویا ایدنی" استاد بزرگ جوان و جویای نام اهوازی کشورمان نیز با تداوم روند رو به رشدش درجه اش را به عدد 2526 رساند و جایگاه سومش در فهرست درجه داران کشورمان را تثبیت کرد. در فهرست بانوان کشورمان نیز "ساراسادات خادم" بدون بازی و در نتیجه بدون تغییر، صدرنشینی مقتدرانه اش را تداوم بخشید.


در پی صعود اکبری نیا و نیما جوانبخت، ساراسادات خادم از جمع 10 نفر برتر خارج شد56 واحد، اختلاف درجه ی بین "ساراسادات خادم" با نفر دوم فهرست بانوان کشورمان است

متاسفانه در این فهرست نیز همچون فهرست قبلی دیگر هیچ یک از نوجوانان شطرنج باز کشورمان نفر اول رده های سنی شان نیستند. "آناهیتا زاهدی فر" در رتبه سوم قرار دارد و "سیدمحمدامین طباطبایی" و "علیرضا فیروزجاه" به ترتیب در رده های ششم و پنجم هستند.

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
کد پیگیری فرم ارسالی
تلگرام

گالری

نرگس زحمتی - رپیس هیات

خلیل ابراهیمیان - نایب رییس هییت

حمید شافعی - دبیر هیات

نظرسنجی

نظرشما در مورد سیستم؟